Готуємось до ЗНО. Профілактика стресу
Як поводитися під час ЗНО:
1. Екзаменаційні матеріали містять завдання різного рівня складності. Серед них завжди є такі, що Ви можете виконати швидко й правильно. Частина завдань відповідає вищому рівню складності, проте й вони передбачені шкільною програмою, а отже, доступні для виконання.
2. Перед початком роботи не пошкодуйте кількох хвилин, щоб опанувати хвилювання. Пригадайте про ритмічне дихання, аутогенне тренування. Подихайте глибоко, заспокойтеся.
3. Будьте уважні!
На початку тестування Вам повідомлять необхідну інформацію (як заповнювати бланк, якими літерами писати). Від того, наскільки точно Ви будете дотримувати цих правил, залежить успішність виконання тесту.
4. Дотримуйтеся правил поведінки!
Не викрикуйте з місця. Якщо хочете запитати про щось інструктора в аудиторії - підніміть руку.
5. Зосередьтеся!
Ознайомившись із бланками відповідей і тестовим зошитом, зосередьтеся й забудьте про тих, хто навколо. Для Вас мають існувати тільки завдання тесту й годинник, що регламентує час.
6. Не бійтеся!
Обмеженість часу в тестуванні не має впливати на якість Ваших відповідей. Перед тим, як записати відповідь, перечитайте завдання двічі і переконайтеся, що Ви правильно зрозуміли інструкцію чи умову завдання.
7. Розпочинайте з простих завдань!
Спочатку відповідайте на запитання, у яких повністю впевнені, пропускайте ті, що викликають сумніви. Безглуздо втратити бали тільки тому,
що ви не дійшли до «своїх» завдань, а застрягли на тих, що викликають труднощі.
8. Уважно ознайомтеся зі змістом завдання!
Не прагніть зрозуміти умову завдання «за першими словами», щоб зекономити час. Це може призвести до прикрих помилок навіть під час виконання найлегших завдань.
9. Думайте тільки про поточне завдання!
Завдання в тесті не пов'язані між собою, тому способи їх виконання можуть бути різними. Не намагайтеся наступне завдання виконати за аналогією до попереднього.
10. Заплануйте два кола виконання роботи!
Розрахуйте час так, щоб за дві третини відведеного часу виконати всі зрозумілі завдання (перше коло). Так Ви встигнете набрати максимум балів на завданнях, у відповідях на які Ви цілком впевнені. Після цього ще раз поверніться до пропущених складних завдань і спробуйте їх виконати повторно (друге коло).
11. Вгадуйте! Якщо Ви не знаєте правильної відповіді, покладіться на свою інтуїцію!
Вибирайте варіант, який, на Вашу думку, має найбільшу вірогідність.
12. Перевіряйте! Обов'язково відведіть час для перевірки роботи, щоб встигнути переглянути відповіді й уникнути можливих машинальних помилок. Не втрачайте оптимізму! Прагніть виконати всі завдання, але пам'ятайте, що це не завжди можливо.